Radiolinia DADL24

Radiolinia DADL24

Digital Audio Data Link

Firma Sinus ma przyjemność przedstawić Państwu Radiolinie DADL24, która dzięki wysoko zaawansowanej technologii i jakości jest niewątpliwie najlepszym urządzeniem dosyłowym dostępnym na rynku.

Radiolinia DADL24  jest urządzeniem stworzonym w oparciu o wieloletnie doświadczenia i sugestie działów technicznych rozgłośni radiowych.

Radiolinia DADL24 to cyfrowe łącze radiowe III generacji gwarantujące całkowicie bezstratną jakość dosyłu drogą radiową w czasie rzeczywistym (real time).

DADL24 powstała w oparciu o zapotrzebowanie na profesjonalne i niezawodne cyfrowe łącze radiowe dające możliwość przesyłania sygnału audio na duże odległości, niezależnie od warunków atmosferycznych oraz topologii terenu. Bez straty jakości i w realnym czasie oraz z możliwością korzystania z różnych źródeł sygnału audio, począwszy od analogowego, poprzez cyfrowy AES/EBU, USB, skończywszy na światłowodowym.

Za jakość przesyłanego strumienia danych, bezawaryjne zachowanie wszelkich procedur, zapewnienie ciągłości transmisji w czasie rzeczywistym oraz nanoszenie ewentualnych korekt na sygnał dostarczony do przesłania (real time) odpowiedzialne są 4 wysoko wyspecjalizowane procesory ARM. Jakość połączenia radiowego jest kontrolowana 12 tysięcy razy na sekundę i w tym czasie nanoszone są stosowne korekty. Potężna moc obliczeniowa, znakomite oprogramowanie oraz gruntownie przetestowane podzespoły zapewniają najwyższą jakość transmisji i ciągłość dosyłu.

 

Najważniejsze i największe atuty Radiolinii DADL24

— DADL24 jako jedyna radiolinia nie wymaga całkowitej widoczności obu punktów łącza radiowego.

— w DADL24 połączenie przemiennika (konwertera-anteny) z jednostką stacjonarną RACK19" zostało zrealizowane za pomocą najnowszych rozwiązań transmisji danych cyfrowych, zastosowano tu kabel UTP, który jest o wiele prostszy w montażu i nie posiada wygórowanych wymogów w instalacji takich jak przewód koncentryczny (promień gięcia itp..) ponad to może mieć długość nawet 2000metrów ! dając możliwość instalacji DADL24 w każdych warunkach technicznych. Istnieje również  opcja użycia światłowodu wielomodowego.

Dzięki takim rozwiązaniom montaż urządzenia i wizowanie anten  jest czynnością wyjątkowo łatwą!

–Dynamika akustyczna radiolinii na poziomie 127,5dB zapewnia niespotykaną do tej pory jakość dźwięku

— DADL24 jako jedyna radiolinia, posiada regulację poziomu sygnału audio, regulacja ta jest zrealizowana cyfrowo w zakresie od +10dB do -100dB z krokiem co  0,5dB i dokładnoœciš wyskalowania 0,001dB  przy jakości transmisji audio 192kbps – ustawienia odpowiedniego poziomu wysterowania dokonuje się w menu.

 

Czytelny i zrozumiały interfejs użytkownika zobrazowany został na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu LCD, za pomocą cyfrowego pokrętła JOG enter/esc wybrać wymagane ustawienia np.: wybór wejścia/wyjścia, on/off RS232, ustawienie poziomu wzmocnienia/tłumienia sygnału audio i inne,

— DADL24 jako łącze radiowe najwyższej klasy zostało wyposażone w 5 interfejsów we/wyj dowolnie konfigurowalnych w przejrzystym dla usera menu:

  •        analog (prawy/lewy)
  •         AES/EBU
  •         USB
  •         SPDIF
  •         RS232

Dzięki temu rozwiązaniu możemy sygnał z dowolnego źródła przesyłać poprzez DADL24, natomiast w części odbiorczej wybrać inną potrzebną formę sygnału np.:

  •    dostarczamy sygnał AES/EBU ——przesył—— na wyjściu możemy korzystać z dowolnego wyjścia np. USB, SPDIF, ANALOG (prawy/lewy), AES/EBU,
  •    dostarczamy sygnał analogowy (prawy/lewy) ——przesył—— na wyjściu możemy korzystać z dowolnego wyjścia np. USB, SPDIF, ANALOG (prawy/lewy), AES/EBU,
  •    dostarczamy sygnał USB ——przesył—— na wyjściu możemy korzystać z dowolnego wyjścia np. USB, SPDIF, ANALOG (prawy/lewy), AES/EBU.

Jakość przesyłanego sygnału to: od 44,1 do 192KHz/24bit.

– DADL24 prócz przesyłu danych audio posiada dodatkowy niezależny kanał komunikacyjny RS232 służący do przesyłania danych np. sygnału RDS, kontroli parametrów nadajnika, monitoring zasilania awaryjnego itp.

– DADL24 pracuje w paśmie od 2 do 38GHz w zależności od zastosowanego przemiennika (konwertera).

– DADL24 wyposażony został w tryb serwisowy (jego inicjacja jest możliwa dopiero po wprowadzeniu kodu PIN).

– DADL24 jest w stanie samoczynnie zmieniać parametry toru przesyłowego (nadawczo-odbiorczego) w zależności od warunków atmosferycznych i klimatycznych, dopasowując się optymalnie do aktualnych warunków łączności.

– DADL24 jest w standardzie rack19"o wysokości 1U(44mm).

-DADL24 nie posiada efektu tzw. zimnego startu ( nie startuje przez minutę) – już po 0,1sekundy od momentu włączenia zasilania poprawnie przesyła sygnał  na drugą stronę

– DADL24 przesyła sygnał audio w czasie rzeczywistym. (opóźnienie wynikające z obróbki i przetwarzania sygnału dostarczonego do części nadawczej DADL24 – do momentu wyjścia sygnału z DADL24 w części odbiorczej to zaledwie 0,7 ms, czyli poniżej 1/1000 sekundy!

 

DADL24 jest komfortowym i rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie dosyłu sygnału audio. Stworzonym z myślą o rzeczywistych potrzebach stacji radiowych !

Inne produkty